gadżety i nie tylko

Świat aplikacji mobilnych

Telefon komórkowy już dawno przestał być tylko wynalazkiem do komunikowania się z innymi ludźmi. Branża telefonii komórkowej rozwija się w niesamowitym tempie. Teraz można w różnych miejscach opłacić rachunek naszym telefonem. Portfel, tak samo jak zegarek na rękę, pomału stanie się niepotrzebnym gadżetem.
telefon komórkowy
Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Telefon komórkowy już dawno przestał być tylko wynalazkiem do komunikowania się z innymi ludźmi. Branża telefonii komórkowej rozwija się w niesamowitym tempie. Teraz można w różnych miejscach opłacić rachunek naszym telefonem. Portfel, tak samo jak zegarek na rękę, pomału stanie się niepotrzebnym gadżetem.

smartphone
Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto otrzymał okazję używać produktów firmy Apple, równocześnie wykorzystywał ich oprogramowania. To właśnie coraz to nowoczesne pisanie programów na ios powodowało, iż przedmioty te radowały się tak sporym zainteresowaniem, bo mieliśmy możliwość zobaczyć pogodę, sprawdzić co fajnego wydarzy się w naszym mieście, czy bez najmniejszego problemu podłączyć się z Internetem. To wszystko powoduje, iż przedmioty tej firmy cieszą się niesamowitym zaciekawieniem, a prawdziwi znawcy tematu wręcz śnią, żeby otrzymać taki sprzęt na własność. Tworzenie aplikacji na androida jest świetnym przygotowaniem do zawodowego pisania programów.

Dlatego też firmy zajmujące się oprogramowaniem mobilnym często zatrudniają studentów kierunków związanych z informatyką z pobliskich uczelni. Dla studenta taki wpis w CV jest dodatkowym atutem w kwestii przyszłego poszukiwania pracy. Pracodawcy z kolei nie muszą płacić doświadczonym informatykom za projektowanie podstawowych aplikacji mobilnych (odkryj więcej tu). Jest to więc przypadek, w którym obie strony czerpią tyle samo korzyści.

Komercyjne programy pisane przez młodych ludzi to głównie nieskomplikowane programy do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne oprogramowanie. Znacznie bardziej rozpoznawalne są tablety, na których nie tylko możemy korzystać z Internetu, ale też poczytać, albo zagrać w różnorodne gry. Jednak aby tablet danej firmy był mocniej rozchwytywany niż taki sam tablet innej firmy, to na pewno trzeba zatroszczyć się o to, żeby tworzenie aplikacji na androida pojawiało się jak najsprawniej. Tak by była gwarancja, iż wciąż o parę kroków będzie się omijało przeciwników. Im bardziej niecodzienne aplikacje, proponujące uruchomienie pralki albo zapalenie światła, tym większa gwarancja na to, iż ludzie będą chcieli zaopatrzyć się w takowy tablet.

Branża programistyczna rozwija się naprawdę dynamicznie i na przykład developer iOS na wysokość swoje pensji na etacie lub wysokość honorarium z kontraktów naprawdę nie może marudzić. Co więcej, jeśli jesteśmy naprawdę dobrzy w swoim fachu i ustawia się do nas kolejka zleceniodawców, gwarantujemy sobie regularny przypływ gotówki, nie ma tu mowy o tym, co czasami dotyka osoby samozatrudnione, to znaczy nerwowy czas pod hasłem ”w oczekiwaniu na przelew”. Posiadający udokumentowane doświadczenie i zdolny developer aplikacji mobilnych ma zapewnione bardzo dobre warunki pracy, jak również satysfakcjonujące wynagrodzenie. W tego typu branży liczy się szybkość reakcji oraz kreatywność.

To praca dla pasjonatów z wyobraźnią, którzy są nastawieni na ciągły rozwój. Trzeba bowiem pamiętać, że branża telefonii komórkowej rozrasta się w niesamowitym tempie. Zadaniem projektanta aplikacji mobilnych jest też obserwowanie najświeższych trendów oraz stałe doskonalenie swoich umiejętności, ponieważ w tym obszarze panuje ogromna konkurencja, która przecież również nie śpi.